| Earth Block Type | DIN Rail |
| Wire Size | 26 → 14 AWG |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Colour | Grey |
| Number Of Ways | 3 |
| Termination Method | Cage Clamp |
| Housing Material | PA 66 |
| Current Rating | 24A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Width | 5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.