| Earth Block Type | Double Screw |
| Wire Size | 0 → 16 AWG |
| Cable CSA | 0 to 16mm² |
| Colour | Grey |
| Number Of Ways | 4 |
| Termination Method | Screw Down |
| Housing Material | Brass |
| Length | 51.4mm |
| Width | 18.5mm |
| Height | 12.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.