| Earth Block Type | DIN Rail |
| Wire Size | 28 → 12 AWG |
| Colour | Green/Yellow |
| Number Of Ways | 4 |
| Termination Method | Cage Clamp |
| Length | 75mm |
| Width | 5mm |
| Height | 28mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.