| Rack Units | 3U |
| External Depth | 271mm |
| External Height | 147.1 mm |
| External Width | 257 mm |
| External Dimensions | 147.1 x 257 x 271mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Grey, Silver |
| External Case Material | Aluminium, Extruded Aluminium |
| Series | CompacPRO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.