| Rack Units | 6U |
| External Depth | 600mm |
| External Height | 286 mm |
| External Width | 520 mm |
| External Dimensions | 286 x 520 x 600mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Grey, White |
| External Case Material | Aluminium, Steel |
| Series | Comptec |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.