| Rack Units | 3U |
| External Depth | 160mm |
| External Height | 171.5 mm |
| External Width | 70.8 mm |
| External Dimensions | 70.8 x 171.5 x 160mm |
| Colour | Grey |
| External Case Material | Aluminium |
| Series | RIPAC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.