| Rack Units | 6U |
| External Depth | 465mm |
| External Height | 266 mm |
| External Width | 482 mm |
| External Dimensions | 266 x 482 x 465mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black |
| External Case Material | Aluminium, Steel |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.