| Rack Units | 16U |
| Mounting Type | Floor Standing |
| External Height | 767 mm |
| External Width | 553 mm |
| External Depth | 500mm |
| External Dimensions | 767 x 553 x 500mm |
| Series | Novastar |
| Colour | Grey |
| External Case Material | Steel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.