| Product Type | Pressure Relief Vent |
| Series | D284 |
| Thread Size | M40 |
| Width | 58mm |
| Height | 31mm |
| Length | 58mm |
| Diameter | 58 mm |
| Material | Stainless Steel |
| IP Rating | IP66 |
| For Use With | Enclosure |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.