| Type | Rack Shelf |
| Rack Units | 1U |
| Depth | 401mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 20kg |
| Dimensions | 40.1 x 44.1 x 4.3cm |
| Height | 43mm |
| Width | 441mm |
| Extension Type | Fixed |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.