| Type | Sliding Shelf |
| Rack Units | 2U |
| Depth | 702mm |
| Adjustable Depth | 702.2 → 802.2mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 22.7kg |
| Dimensions | 420 x 702 x 89mm |
| Height | 89mm |
| Maximum Depth | 802mm |
| Minimum Depth | 702mm |
| Width | 420mm |
| Material Thickness | 2mm |
| Depth Type | Adjustable |
| Extension Type | Sliding |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.