| Number of Gangs | 1 |
| Depth | 160mm |
| Material | Polymer |
| Series | Mureva |
| Earth Terminal | Yes |
| Colour Shade | Light Grey |
| Width | 448mm |
| Colour | Light Grey |
| Finish | Smooth |
| Dimensions | 610 x 448 x 160mm |
| IP Rating | IP65 |
| Fixing Standard | IEC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height | 610mm |
| Colour Family | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.