| Maximum Cooling Power | 2.55kW |
| Air Flow | 1200m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 1200m³/h |
| External Circuit Air Flow | 1200m³/h |
| Input Power Rating | 1190W |
| Supply Voltage | 400V ac |
| Dimensions | 400 x 1580 x 295mm |
| Depth | 295mm |
| Height | 1580mm |
| Width | 400mm |
| Weight | 70kg |
| Series | Blue e |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nominal Current | 3.3A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.