| Body Material | ABS |
| External Length | 127 mm |
| External Width | 138.5 mm |
| External Height | 38.2 mm |
| External Dimensions | 127 x 138.47 x 38.18mm |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | White |
| Series | KEU |
| Standards Met | UL 94 HB |
| Internal Mounting Type | PCB Mounted |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.