| Body Material | ABS |
| External Length | 203.2 mm |
| External Width | 254 mm |
| External Height | 50.2 mm |
| External Dimensions | 203.2 x 254.01 x 50.17mm |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | White |
| Series | KEU |
| Standards Met | UL 94 HB |
| Internal Mounting Type | PCB Mounted |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.