| Body Material | Aluminium |
| External Length | 111 mm |
| External Width | 160 mm |
| External Height | 48.3 mm |
| External Dimensions | 111 x 160 x 48.3mm |
| Weight | 290g |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | Black |
| Series | CF |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.