| Output Power | 1000W |
| Air Flow | 160 m³/h, 180m³/h |
| Input Power Rating | 1050W |
| Supply Voltage | 115V ac |
| Surface Temperature | 40°C |
| Depth | 164mm |
| Height | 100mm |
| Width | 150mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.