| Body Material | Aluminium |
| External Length | 299 mm |
| External Height | 90 mm |
| External Width | 173 mm |
| External Dimensions | 299 x 173 x 90mm |
| Range | Bocube Alu |
| IP Rating | IP66, IP68 |
| Flanged | Yes |
| Shielded | No |
| Series | Bocube Alu |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.