| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 360 mm |
| External Height | 149.5 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Dimensions | 360 x 200 x 149.5mm |
| Range | Euromas |
| IP Rating | IP65 |
| Flanged | No |
| Shielded | No |
| Series | Euromas |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.