| Body Material | ABS, Plastic |
| External Length | 145 mm |
| External Height | 586 mm |
| External Width | 310 mm |
| External Dimensions | 145 x 586 x 310mm |
| IP Rating | IP65 |
| Colour | Grey |
| Flanged | Yes |
| Series | Eaton xComfor |
| IK Rating | IK08 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.