| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 278 mm |
| External Height | 180 mm |
| External Width | 188 mm |
| External Dimensions | 278 x 188 x 180mm |
| IP Rating | IP54 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| Shielded | No |
| Series | FEX |
| Number of Knockouts | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.