| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 320 mm |
| External Height | 179 mm |
| External Width | 320 mm |
| External Dimensions | 320 x 320 x 179mm |
| IP Rating | IP65 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| Flanged | No |
| Series | GTi |
| IK Rating | IK08 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.