| Body Material | Fibreglass Reinforced Polyester |
| External Length | 600 mm |
| External Height | 120 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Dimensions | 600 x 250 x 120mm |
| Range | 1590ZGRPBK |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Black |
| Flanged | No |
| Series | 1590ZGRPBK |
| Gasket Material | Silicone |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.