| External Height | 180 mm |
| External Width | 232 mm |
| External Dimensions | 180 x 232 x 115mm |
| Range | Plexo |
| IP Rating | IP55 |
| Colour | Red |
| Lid Colour | Red |
| IK Rating | IK07 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.