| Body Material | Plastic |
| External Height | 213 mm |
| External Width | 205 mm |
| External Dimensions | 213 x 205 x 71mm |
| IP Rating | IP30 |
| Colour | White |
| Lid Colour | Transparent |
| IK Rating | IK07 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.