| Body Material | Technoplastic |
| External Length | 125 mm |
| External Height | 450 mm |
| External Width | 426 mm |
| External Dimensions | 450 x 426 x 125mm |
| Range | PrismaSeT XS |
| IP Rating | IP30, IP40 |
| Colour | White |
| Lid Colour | White |
| Series | LVSXT |
| IK Rating | IK08, IK09 |
| Weight | 3.4kg |
| RAL Code | RAL 9003 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.