| Body Material | Sheet Steel |
| External Length | 1800 mm |
| External Height | 1800 mm |
| External Width | 1200 mm |
| External Dimensions | 1200 x 1800mm |
| Range | Special |
| IP Rating | IP55 |
| Flanged | Yes |
| Shielded | Yes |
| Series | NSYSFD |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.