| Body Material | Polystyrene |
| External Length | 450 mm |
| External Height | 132 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Dimensions | 450 x 300 x 132mm |
| IP Rating | IP65 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| Shielded | No |
| Series | AKL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.