| Body Material | ABS |
| External Length | 196 mm |
| External Width | 100 mm |
| External Height | 40 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Weight | 206g |
| Display Window | Yes |
| Colour | Black, Transparent |
| External Dimensions | 196 x 100 x 40mm |
| Push Buttons | No |
| Series | BOS |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.