| Body Material | ABS |
| External Length | 224 mm |
| External Width | 106 mm |
| External Height | 40 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Weight | 191g |
| Display Window | Yes |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 224 x 106 x 40mm |
| Push Buttons | No |
| Series | BOS |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.