| Body Material | ABS |
| External Length | 70 mm |
| External Width | 45 mm |
| External Height | 20 mm |
| Integral Battery Compartment | No |
| IP Rating | IP40 |
| Display Window | No |
| Colour | White |
| External Dimensions | 70x45x20mm |
| Series | 98 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.