| Body Material | Plastic |
| External Length | 117 mm |
| External Width | 79 mm |
| External Height | 24 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 117 x 79 x 24mm |
| Series | 1553 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.