| Body Material | ABS |
| External Length | 222 mm |
| External Width | 80 mm |
| External Height | 205 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Colour | White |
| External Dimensions | 222 x 80 x 205mm |
| Push Buttons | Yes |
| Number Of Push Buttons | 1 |
| Series | CARRYTEC |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.