| Body Material | ABS |
| External Length | 96 mm |
| External Width | 47 mm |
| External Height | 24 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Colour | White |
| External Dimensions | 96 x 47 x 24mm |
| Series | Smart case |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.