| Body Material | ABS |
| External Length | 217 mm |
| External Width | 101.6 mm |
| External Height | 25.4 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 217 x 101.6 x 25mm |
| Series | T |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.