| Body Material | Aluminium |
| External Length | 160 mm |
| External Width | 138 mm |
| External Height | 32 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP54, IP65 |
| Display Window | Yes |
| Colour | Black, Silver |
| External Dimensions | 160 x 138 x 32mm |
| Series | mobilCASE |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.