| Body Material | ABS |
| External Length | 116.8 mm |
| External Width | 69.9 mm |
| External Height | 22.9 mm |
| Integral Battery Compartment | No |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 116.8 x 69.9 x 22.9mm |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL 94 HB, UL E56070 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.