| Body Material | ABS |
| External Length | 146.1 mm |
| External Width | 91.4 mm |
| External Height | 32.7 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| Colour | White |
| External Dimensions | 146.1 x 91.4 x 32.7mm |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL 94 HB, UL E56070 |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.