| Body Material | ABS |
| External Length | 290.9 mm |
| External Width | 258.9 mm |
| External Height | 62.2 mm |
| External Dimensions | 290.9 x 258.9 x 62.2mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP40 |
| Series | Ultramas |
| Ventilated | Yes |
| Weight | 682g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.