| Body Material | Flame Retardant ABS |
| External Length | 157 mm |
| External Width | 94 mm |
| External Height | 36 mm |
| External Dimensions | 157 x 94 x 36mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP54 |
| Series | 1598 |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | No |
| Weight | 163g |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.