| Body Material | Steel |
| External Length | 245 mm |
| External Width | 298 mm |
| External Height | 159 mm |
| External Dimensions | 197 x 298 x 159 mm, 245 x 298 x 159mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP30 |
| Series | 518 |
| Ventilated | Yes |
| Carrying Handle | Yes |
| Weight | 2.9kg |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.