| Body Material | Aluminium |
| External Length | 300 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Height | 50 mm |
| External Dimensions | 300 x 250 x 50mm |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP40 |
| Series | Unicase |
| Weight | 1.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.