| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 140 mm |
| External Width | 110 mm |
| External Height | 60 mm |
| External Dimensions | 140 x 110 x 60mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP69K |
| Series | aluCASE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.