| Body Material | Cold Rolled Steel |
| External Length | 245 mm |
| External Width | 105 mm |
| External Height | 137 mm |
| External Dimensions | 245 x 137 x 105mm |
| Colour | Grey |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | Yes |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.