| Body Material | Aluminium |
| External Length | 240 mm |
| External Width | 106.3 mm |
| External Height | 56.3 mm |
| External Dimensions | 240 x 106.3 x 56.3mm |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Series | AWN |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.