| Dimensions L x W x H | 160 x 140 x 81mm |
| Dimensions (L x W x H) | 160 x 140 x 81mm |
| Material | Polypropylene |
| Length | 160mm |
| Width | 140mm |
| Height | 81mm |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | White |
| Number of Ways | 10 |
| Current Rating | 57A |
| Series | Combi |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.