| Internal Dimensions | 230 x 135 x 40mm |
| Internal Length | 230 mm |
| Internal Width | 135 mm |
| Internal Height | 40 mm |
| Body Material | ABS |
| Series | PFF |
| IP Rating | IP40 |
| Standards Met | UL94V-0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.