| External Height | 800 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Depth | 230mm |
| Body Material | Fibreglass Reinforced Polyester |
| Transparent Door | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Polysafe |
| Application | Window |
| IK Rating | IK10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.