| External Height | 257 mm |
| External Width | 217 mm |
| External Depth | 132.5mm |
| Body Material | ABS, Polycarbonate |
| Transparent Door | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Chassis Plate | No |
| Gland Plate | No |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | RegloCard-Plus |
| External Mounting Type | Wall-Mounting Holes |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | PCB Guide, PCB Mounting Studs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.