| External Height | 600 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Depth | 210mm |
| Body Material | Polycarbonate |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | Yes |
| Door Lock Type | Key |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | ARCA |
| External Mounting Type | Bracket, Holes Outside Gasket Area |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | Panel |
| IK Rating | IK10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.